Informacija šiuo metu yra atnaujinama. Apsilankykite vėliau.

Currently information is being updated. Please visit us later.

Vatikano radijo lietuviškų laidų 70-mečio minėjimas Kaune

Kontaktai  |   English    

Pasaulio lietuvių kultūros, mokslo ir švietimo centras

Apie mus | Naujienos | Projektai | Leidiniai

Paslaugos keliautojams:

Tarpt. ISIC, ITIC pažymėjimai •


Kita PLC veikla:

Kultūriniai projektai •
Leidiniai •


tel: +370 37 321 320
tel: +370 5 210 70 48
faksas: +370 37 320 988
el.paštas: info@lwc.ltVatikano radijo lietuviškų laidų 70-mečio minėjimas Kaune


Lapkričio 25 d. Kaune vyko Vatikano radijo Lietuviškų laidų 70-mečio minėjimas ir knygos apie mons. Vytautą Kazlauską pristatymas. Minėjimą surengė ir knygą išleido Pasaulio lietuvių centras (PLC) bendradarbiaujant su Vytauto Didžiojo universitetu bei Istorine LR prezidentūra. Šventėje dalyvavo knygos autoriai Valdas Kubilius ir Angėlė Buškevičienė, taip pat garbūs svečiai: Kauno arkivyskupas metropolitas Sigitas Tamkevičius SJ, vysk. Jonas Ivanauskas, mons. Alfonsas Svarinskas, kun. Vaclavas Aliulis, Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas, VDU prorektorius prof. Kęstutis Šidlauskas, mons. Vytauto Kazlausko artimieji.

Minėjimas prasidėjo Vytauto Didžiojo universitete, kur buvo atidaryta mons. V. Kazlausko vardo auditorija, nes porą metų jis ėjo humanitarinių mokslų fakulteto dekano pareigas, aktyviai prisidėjo atkuriant Universitetą, dėstė Katalikų teologijos fakultete bei dirbo kapelionu. Šventė tęsėsi Istorinėje Lietuvos Respublikos prezidentūroje. PLC generalinis direktorius V. Kubilius pristatė Vatikano radijo ir jo Lietuviškų laidų istoriją. Knygos bendraautorė ir redaktorė A. Buškevičienė skaitė ištraukas iš knygos, kuriose atsispindėjo, kad mons. V. Kazlauskas dirbdamas Vatikano radijuje ugdė religinę ir tautinę lietuvių savimonę, drąsino sovietų sistemos įbaugintus žmones. Buvo rodomos knygoje publikuotos nuotraukos, nuskambėjo mons. V. Kazlausko parengtos laidos ištrauka. Pažinoję monsinjorą žmonės dalijosi prisiminimais, o šventinę nuotaiką palikė fleita atlikti Franco Šuberto kūriniai.

Pirmoje 520 puslapių knygoje apie mons. V. Kazlauską chronologiškai apžvelgtas jo gyvenimas ir veikla. Didelę gyvenimo dalį – 38 metus monsinjoras dirbo Vatikano radijuje, todėl knygoje daug dėmesio skiriama šiai veiklai. Knyga skirta Vatikano radijo lietuviškų laidų 70-mečiui ir padėkos už Laisvę metams. Knygoje yra apie 30-ties mons. V. Kazlausko parengtų laidų fragmentų skriptai, ji gausiai iliustruota nuotraukomis iš asmeninio monsinjoro archyvo. Knygą „Mons. Vytautas Kazlauskas: Tiesa padarys jus laisvus“ galima įsigyti Kauno centriniame knygine arba Pasaulio lietuvių centre Kaune.

S. Adler-Mikulėnienė, Vatikano radijas

 

 

 

aukštyn / atgal / versija spausdinti

© PLC, 2001-2019.

PLC naujienos:

Registruokis jau dabar į PLC darbo bei studijų  užsienyje programas !

mūsų draugai / partneriai