Informacija šiuo metu yra atnaujinama. Apsilankykite vėliau.

Currently information is being updated. Please visit us later.

Pasaulio lietuvių centras - Darbo praktika / Work & Travel GRAIKIJOJE / KIPRE

Darbo praktika / Work & Travel GRAIKIJOJE / KIPRE
( Informacija iš PLC interneto svetainės (www.plc.lt). Spausdinta: 2019 08 19 )

 

 

Programos rengėjai atsiunčia dalyviui paskyrimą darbo praktikai į firmą-darbovietę Graikijoje, kartais - Kipre. Primančios firmos-darbovietės (daugiausiai viešbučiai, rečiau - restoranėliai, kavinės) Graikijoje paprastai - salose (Kreta, Rhodos, Corfu, Zakynthos, Naxos, Kos, kt.), būna paskyrimų ir kontinentinėje Graikijoje (Peloponnesus, Chalkidiki, kituose regionuose). Kartais pasitaiko paskyrimų į programą ir Kipre. Tarp priimančių firmų-darboviečių - daug didelių aukštos kategorijos (4, 5 „žvaigždučių“) viešbučių, yra ir mažesnių, žemesnės kategorijos viešbučių.

Programos trukmė: minimum 3 mėnesiai, maksimum 7 - 9 mėnesiai (kartais - 12 mėn.), paprastai kurortinio sezono Graikijoje (nuo balandžio pradžios iki spalio pabaigos) laikotarpiu. Piko laikotarpis (kada viešbučiams reikia daugiausiai programos dalyvių / sezoninių darbuotojų) yra gegužė – rugsėjis / spalis.

Darbo praktikos pobūdis / pareigos, pasitaikantis programos dalyviams: Receptionists, Hostess, Animators, Chambermaids, Housemaids, Kitchen help, Cooks / Chefs, Cook assistants, Drivers, Aerobic instructors, Lifeguards, Bartenders, Waitresses/Waiters, Pool attendants, SPA staff - masseur /masseuse, Handyman / Cleaners ir kt. Merginos (jei domėtųsi) galėtų gauti ir Au Pair (vaikų prežiūros šeimoje) pareigas, bet Au Pair pareigoms programos trukmė turi būti 12 mėn.

Galimi du programos variantai:
„Internship / Training / Work Experience” variantas. Paskyrimuose numatomas darbo intensyvumas - paprastai 5 - 6 darbo dienos per savaitę. Paprastai priimanti firma-darbovietė suteikia dalyviui/ei apgyvendinimą bei maitinimą 3 kartus per dieną. Dalyvis už darbą gauna kišenpinigius, paprastai apie 400 EUR/mėn. Dalyvis gali gauti (NE visuose pasiūlymusoe tas numatoma; jei numatoma - tik su sąlyga - atidirbus iki pat paskyrimo pabaigos) papildomą kompensaciją bilieto į Graikiją arba atgal kainai (iki tam tikros sumos). Iš Kretos salos viešbučių dažniausiai gaunami "Internship" varianto pasiūlymai.
"Regular / Work Travel" variantas: Paskyrimuose numatomas darbo intensyvumas - paprastai 6 darbo dienos per savaitę.Paprastai priimanti firma-darbovietė suteikia dalyviui/ei apgyvendinimą bei maitinimą 2 – 3 kartus per dieną. Kartais pasitaiko paskyrimų (pvz: restoranėlis, kavinė) tik su apgyvendinimu, be maitinimo, tokiu atveju paprastai mokamas kiek didesnis atlyginimas. Dalyvis už darbą gauna sutartą mėnesio atlyginimą (atskaičius už apgyvendinimą bei maitinimą – jei suteikiamas), paprastai apie 500 - 700 EUR/mėn. (neturintiems didesnės darbo viešbučiuose, restoranuose patirties reikėtų orientuotis į minimalų atlyginimą).

Kriterijai kandidatams:
"Internship" variante:
• 18 – 27 m. amžiaus TIK STUDENTAS/Ė, nebaigiamajame kurse aukštojoje arba profesinėje mokykloje studijuojanti/s:
A)
dalyvauti GRAIKIJOJE - TIK "HOSPITALITY" (turizmo, viešbučių verslo) SPECIALYBĘ;
B) dalyvauti KIPRE - artimą programos pobūdžiui sritį (turizmo, viešbučių, viešojo maitinimo, verslo vadybos, marketingo, kt.);
• gerai mokanti/s anglų kalbą,
• pageidautina – mokanti/s ir dar vieną užsienio kalbą (rusų, vokiečių ar kt.),
• kai kurioms pareigoms pageidautina ankstesnė darbo viešbučiuose, restoranuose patirtis,
• Lietuvos ar kitos Europos Sąjungos (ES) šalies pilietis.
Pastaba: Ne ES šalies pilietį/ę galėtume priimti į "Internship" variantą TIK su sąlyga, kad paraiškos komplektą gauname ne mažiau kaip 4 mėnesiai iki pageidaujamos programos pradžios.
"Regular / Work Travel" variante:
• amžius 18 – 40 metų, studentas arba baigęs / nutraukęs studijas.
• gerai mokanti/s anglų kalbą,
• pageidautina – mokanti/s ir dar vieną užsienio kalbą (rusų, vokiečių ar kt.),
• kai kurioms pareigoms reikalinga ankstesnė darbo viešbučiuose, restoranuose patirtis,
• Lietuvos ar kitos Europos Sąjungos (ES) šalies pilietis.

Jūsų šansai gauti paskyrimą - labai geri, jei:.
• galite išvykti į programą gegužės pradžioje - viduryje,
• esate studentė/as, atitinkanti/s "Internship" varianto kriterijus GRAIKIJAI.

Programos privalumai:
• dalyviui paprastai suteikiamas nemokamas apgyvendinimas (paprastai 2 – 4 vietų kambariuose);
dalyviui paprastai suteikiamas nemokamas maitinimas (2 – 3 kartus per dieną); jei siūlomas paskyrimas be maitinimo (paprastai - su kiek didesniu atlyginimu), pretendentas gali spręsti, ar priima tokį paskyrimą, ar laukia paskyrimo su apgyvendinimu;
dalyviui paprastai suteikiamas draudimas darbo (pamainos) valandoms (jei sužeidimas / trauma atsitiktų darbo vietoje, už gydymo išlaidas atsakingas būtų darbdavys);
Kai kuriose pareigose dalyviai gauna ir arbatpinigių.

Pastaba: dalyviai (apdrausti per „SODRA“ – dieninio skyriaus studentai) turi iš anksto pasirūpinti (teritorinėje ligonių kasoje Lietuvoje, pagal gyvenamą / studijų vietovę) ir vežtis į programą su savimi Europos sveikatos draudimo kortelę (ESDK); neturintiems / negalintiems gauti ESDK rekomenduojama per Centrą papildomai apsidrausti medicininių išlaidų draudimu programos laikotarpiui.

Vasaros piko laikotarpiu darbo būna daug, tikėtina galimybė dirbti 8 – 10 val. per dieną, gali būti savaičių ir be išeiginių. Jei dalyvis/ė (atvykęs/usi į priimančią firmą-darbovietę) nori ir gali dirbti daugiau nei paskyrime nurodyta darbo dienų / valandų per savaitę, dalyvis/ė ir priimanti firma-darbovietė tarpusavyje tariasi dėl papildomų darbo dienų/valandų ir papildomo apmokėjimo.

Kita aktuali informacija:
Paskyrimai Graikijoje - Internship programa (pavyzdžiai)
"Internship" paskyrimų Kipre pavyzdžiai
Paskyrimai Graikijoje - Regular (WT) program (pavyzdžiai)
• Kelionei: į kai kurias Graikijos salas verta keltis keltu, į kai kurias salas, pvz: Kretos salą verčiau skristi lėktuvu, į Kos salą gali būti racionalu skristi į Turkijos Marmario kurortą ir keltis keltu iš Turkijos.

 

 

spausdinti      grįžti

 © PLC. S. Daukanto g. 11, Kaunas LT-44305, tel: (8-37) 321 320, el. paštas: info@lwc.lt